آموزش برنامه نویسی JSP‌ در محیط Eclipse و سرور Apache Tomcat

در این مقاله شما هماهنگ سازی Eclipse و Tomcat و کد نویسی JSP با استفاده از این دو ابزار را یاد خواهید گرفت.

همانطور که در جلسات قبل توضیح داده شد ، یکی از وب سرور هایی که برای راه اندازی وب سایت هایی که به زبان JSP نوشته شده اند به کار میره Apache Tomcat هستش.برای نوشتن کدهای جاوا هم که Eclipse یکی از ارزانترین و بهترین گزینه ها هستش. تو این جلسه ما سعی خواهیم کرد که Tomcat رو به Eclipse معرفی بکنیم تا با استفاده از ترکیب این ها کدهامون رو خیلی سریع و به راحتی بتونیم compile بکنیم و اجراشون بکنیم.

ادامه مطلب...

آموزش برنامه نویسی با JSP: بخش ششم - اکشن ها (Actions)

در این مقاله ما استفاده از اکشن ها در کد نویسی به زبان JSP ‌را به شما آموزش خواهیم داد. این اکشن ها با استفاده از syntax زبان xml رفتار موتور سرولت(servlet engine) رو کنترل می کنن.با استفاده از اکشن ها می تونید یک فایل رو به طور پویا به کدتون اضافه کنید،از کامپوننت های java bean استفاده کنید و یا کاربر رو به یک صفحه دیگه هدایت کنید.

ادامه مطلب...

آموزش کد نویسی با JSP: بخش پنجم - دایرکتیوها

در این مقاله ما دایرکتیو ها را در JSP ‌به شما آموزش خواهیم داد.

نکته: این آموزش در ادامه آموزش هایی است که قبلا در وب سایت JSPTutorial.ir‌ قرار می گرفت. به همین دلیل پیشنهاد می شود که قبل از خواندن این مقاله سری های قبلی آموزش را در وب سایت  JSPTutorial.ir  ‌بخوانید.

به طور کلی دایرکتیو ها یکسری دستورات هستند که به وب سرور JSP اطلاع می دهند که برای کامپایل و اجرای صفحه چه کارهایی را انجام دهد.

یک دایرکتیو روی ساختار کلی Servlet تاثیر میذاره.

ادامه مطلب...